YPG: nie mamy nic wspólnego z zamachem w Ankarze, Turcja przygotowuje grunt pod atak na Rojavę

Oryginalny artykuł;  YPG: We Have No Connection to Ankara Bombing, Turkey is Preparing Ground to Attack Rojava

Generalne dowództwo Jednostek Ochrony Ludności (YPG) opublikowało oświadczenie w odpowiedzi premierowi Turcji Ahmetowi Davutoğlu który obwiniał YPG za wczorajszy atak w sercu tureckiej stolicy, Ankarze, w którym śmierć poniosło 28 osób a ranionych zostało kolejnych 64.

Dowództwo YPG stwierdza że nic nie mają nic wspólnego z atakiem, zaznaczając że Davutoğlu wysunął takie oskarżenie aby przygotować grunt pod ofensywę na Rojavę i Syrię. Podkreślają też że YPG nie podjęło jak na razie żadnych działań militarnych przeciwko państwu tureckiemu, pomimo wszystkich jego ataków i prowokacji.

Poniżej publikujemy pełen tekst oświadczenia Generalnego dowództwa YPG.

Jak wiadomo naszym obywatelom i opinii publicznej, rewolucja w Rojavie weszła w swój czwarty rok. Jako siły YPG, bronimy naszych obywateli w regionie Rojavy począwszy od pierwszego dnia. W wymagających warunkach, bronimy naszych ludzi przed barbarzyńskimi gangami takimi jak  ISIS and Al-Nusra. Niezliczone państwa i media wielokrotnie donosiły o wsparciu jakie Turcja udziela tym grupom terrorystycznym. Poza atakującymi nas grupami terrorystycznymi, my jako YPG nie podjęliśmy żadnych działań militarnych przeciwko sąsiadującym państwom lub innym siłom. Pomimo wszystkich prowokacji i ataków na granicę Rojavy, działaliśmy z historyczną odpowiedzialnością i nigdy nie przeprowadziliśmy odwetu wobec Turcji. W ciągu ostatnich 4 lat, Rojava była najbezpieczniejszym obszarem pogranicza Turecko-Syryjskiego, i w tym okresie nie miały miejsca żadne działania bojowe z naszej strony. Ta prawda jest doskonale znana tureckiemu wojsku i rządowi AKP. Celowo zniekształcają oni prawdę i pociągają do odpowiedzialności za wybuch w Ankarze.

Chcemy powtórzyć naszą wiadomość do ludności Turcji i świata; Nie mamy nic wspólnego z tym incydentem. Nie jest to kwestia tylko tej sprawy, gdyż nigdy nie braliśmy udziału w żadnym ataku przeciwko Turcji. Państwo tureckie nie może być w stanie udowodnić naszego zaangażowania w jakikolwiek rodzaj ataku po swojej stronie granicy, ponieważ nigdy nie angażowaliśmy się w takie działania. Wypowiedzi tureckiego premiera Davutoğlu’s jakoby „atak w Ankarze przeprowadziło YPG” są kłamstwem i nie mogą być bardziej odległe od prawdy. Tym oświadczeniem, Davutoğlu chce przygotować grunt pod ofensywę na Syrię i Rojavę, oraz zamaskować swoje relacje z ISIS które teraz są już znane całemu światu.

Jako Jednostki Obrony Ludności – YPG, podkreślamy jeszcze raz że nic nas nie łączy z zamachami w Ankarze i wzywamy sąsiadujące państwa i siły do uszanowania rewolucji Rojavy oraz woli jej ludu.

KQ adds: The Democratic Union Party (PYD), to whom the YPG is affiliated, said it „completely refuted” the claims of its involvement.

Źródło: ANF.

Serwis KQ dodaje: Partia Demokratycznego Zjednoczenia (PYD) z którą połączone jest YPG stwierdziła że „absolutnie odpiera” twierdzenia o jej zaangażowaniu.

Saleh Muslim, współprzewodniczący PYD, zaprzeczył także twierdzeniom jakoby YPG ostrzeliwało teren Turcji. Agencji Routers oświadczył że „nie uważają Turcji za wroga”.

Related posts

Leave a Comment