Şırnak: Tureckie wojsko przewozi ciała w przyczepie traktora

Aktualizacja: wiceprzewodniczący partii HPD w Şırnak – Ferhat Encü, obecny w mieście, w kwestii śmierci 13 osób oświadczył „Część z nich została zamordowana w oblężonych dzielnicach, część w trakcie próby ucieczki z miasta. Wszyscy są cywilami, lokalną młodzieżą żującą w İdil. Najprawdopodobniej dokonano na nich egzekucji, nie uczestniczyli w starciach.”

Tureckie siły bezpieczeństwa kontynuują ataki w 20 dniu oblężenia i całodobowej godziny policyjnej w dzielnicy Idil w mieście Şırnak.

Potwierdzono też informację o zabiciu 13ściorga Kurdów w ciągu ostatnich dni. Zwłoki 10 ofiar z osiedla Turgut Özal do szpitala zostały przewiezione traktorem, w otwartej przyczepie, w konwoju z wozami opancerzonymi z których odtwarzano Tureckie nacjonalistyczne pieśni.

Osobno do tego samego szpitala przetransportowano 3 niezidentyfikowane ciała osób zabitych pomiędzy wioskami Dirsekli i Kuyulu, na przedmieściach Idil.

Tureckie siły bezpieczeństwa rutynowo bezczeszczą zwłoki osób podejrzanych o uczestnictwo w Kurdyjskiej partyzantce, najbardziej znanym przypadkiem było brutalne sprofanowanie zwłok Haci Lokman Birlik czy obnażanie ciał zabitych bojowniczek (uwaga brutalne zdjęcia). Profanacje zwłok to stały element kampanii terroru psychologicznego wobec społeczności Kurdyjskich w których pochówek jest bardzo istotnym obrzędem.

Źródło ANF, tłumaczenie na bazie Kurdish Question, ANF.

Related posts

Leave a Comment