Liderzy autonomii Kurdyjskiej przyjęli delegację G7 w Irbilu

7 Marca przedstawiciele najbogatszych krajów z których składa się G7 przybyli z jednodniową wizytą do Irbilu – stolicy autonomicznego Regionu Kurdystanu (na terenie północnego Iraku). Celem wizyty było omówienie z lokalnymi władzami kryzysu finansów i kwestii bezpieczeństwa narodowego w związku z wojną z tzw. Państwem Islamskim jak i sytuacji politycznej i społecznej.

„Głównym tematem wizyty będzie omówienie sytuacji ekonomicznej, fiskalnej i społecznej w Regionie Kurdyjskim, w tym reform proponowanym przez rząd autonomii”, stwierdza oświadczenie Misji ONZ w Iraku (UNAMI).

Wysokiej rangi delegacja oficjeli autonomii, w tym prezydent Masoud Barzani i premier Nechirvan Barzani, spotkali się z ambasadorami Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Niemiec, Włoch i Japonii. W posiedzeniach mieli też uczestniczyć członkowie delegacji UE w Iraku i dyrektor Banku Światowego na Irak.

Według oświadczenia UNAMI spotkania miały być poświęcone także jedności politycznej regionu i potrzebie dalszego wsparcia ze strony społeczności międzynarodowej.

Na bazie: Rudaw oraz Wydział Spraw Zagranicznych RK

Related posts

Leave a Comment