Kurdyjskie Sokoły Wolności (TAK) przyjmują odpowiedzialność za zamach w Ankarze

Oryginalny artykuł; Kurdistan Freedom Falcons, TAK Claims Responsibility for Ankara Bomb

Kurdyjska organizacja zbrojna Kurdyjskie Jastrzębie/Sokoły Wolności (TAK) przyjęła odpowiedzialność za zamach bombowy który miał miejsce w środę 17 lutego w stolicy Turcji, Ankarze.

W tekście oświadczenia opublikowanym na stronie organizacji, która w przeszłości krytykowała PKK za 'przesadną delikatność', i która zerwała z nią współpracę, przyjęła odpowiedzialność za atak.

Tureckie media państwowe podają że liczba ofiar to 28 osób, jednak według oświadczenia TAK śmierć miało ponieść 200 członków Tureckiej armii.

Poniżej oświadczenie TAK:

17 Lutego 2016, o ósmej trzydzieści wieczorem, uderzyliśmy w konwój faszystowskiej tureckiej armii w Ankarze. Akcję przeprowadził nasz bojownik odpalając ładunki którymi wyładowany był jego samochód. Efektem ataku śmierć poniosło co najmniej 200 członków faszystowskiej armii Turcji.

Był to odwet za Kurdów zabitych i spalonych w Cizre przez faszystę Erdogana i jego gang.

Chcemy ostrzec międzynarodową opinię publiczną i międzynarodowe potęgi!

Nasza wojna w zemście będzie kontynuowana przeciwko faszystowskiemu państwu tureckiemu. Jeśli nie chcecie brać udziału w masakrze kurdyjskiej ludności, powinniście przestać wspierać politykę faszystowskiej dyktatury Erdogana.

Ostrzegamy turystów którzy mogą planować wczasy w Turcji!

Turyzm jest jednym z istotnych źródeł karmiących brudną wojnę, więc jest to znaczący cel który chcemy zniszczyć. Ostrzegamy zagranicznych i lokalnych turystów aby nie udawali się do turystycznych regionów Turcji. Nie jesteśmy odpowiedzialni za to kto poniesie śmierć w atakach na te obszary. Turcja nie jest (i nigdy nie będzie) w stanie obronić was i swoich własnych ludzi.

PRECZ Z FASZYSTOWSKIM PAŃSTWEM TURECKIM!
NIECH ŻYJE NASZ LIDER ABDULLAH OCALAN!
NIECH ŻYJĄ KURDOWIE I KURDYSTAN!
NIECH ŻYJE Teyrê Bazên Azadiya Kurdistan TAK!

Related posts

One Thought to “Kurdyjskie Sokoły Wolności (TAK) przyjmują odpowiedzialność za zamach w Ankarze”

Leave a Comment