Kurdyjscy snajperzy zabijają ponad tuzin dżihadystów w ciągu jednego dnia

Biuro prasowe Powszechnych Jednostek Ochrony (YPG) ogłosiło we wtorek zabicie ponad tuzina bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) w prowincji Aleppo, na terenie północnej Syrii.

Snajperzy YPG, wspierani przez snajperki Jednostek Ochrony Kobiet (YPJ), zajęli pozycje na szczycie wzgórza na wschodnich przedmieściach miasta Jarablus w północnym Aleppo.

“Operacje snajperskie wobec okupowanego przez ISIS miasta Jarablus trwały do północy we wtorek. Co najmniej 13 dżihadystów z ISIS padło zabitych z rąk naszych snajperów”, oświadczył ARA News, oficer YPG Nuraddin Gaban w rozmowie telefonicznej.

Dowódca podkreślił że działania skupiały się na dzielnicy Tahtani, “gdzie znajduje się centrum dowodzenia ISIS”.

Siły kurdyjskie, wspierane przez syryjskich rebeliantów [występujące pod wspólnym szyldem Syryjskich Sił Demokratycznych – SDF/QSD], przejęły niedawno parę wzgórz wokół Jarablusu podczas starć z ISIS.

Miasto Jarablus uznawane jest za główny bastion islamistów w północnej Syrii. Służyło za punkt tranzytowy dla zagranicznych dżihadystów chcących dołączyć do ISIS przez ponad dwa lata, dzięki strategicznej lokalizacji w pobliżu granicy z Turcją.

Reportaż: Hozan Mamo
Źródło: ARA News – Kurdish snipers kill over a dozen ISIS militants in a day

Related posts

Leave a Comment