524 Kurdów i Arabów dołącza do sił samoobrony kantonu Efrîn

Rada Bezpieczeństwa kantonu Efrîn rozpoczęła piąty cykl szkoleniowy Cywilnych Sił Samoobrony (HPC) na Rewolucyjnej Akademii Ezet. W cyklu tym bierze udział 524 obywateli pochodzenia Kurdyjskiego i Arabskiego.

Szkolenia trwać będą przez 45 dni a uczestnicy zostaną przeszkoleni z zakresu działań bojowych ale będą też uczęszczać na wykłady ideologiczne dotyczące współistnienia w regionie zróżnicowanym religijnie i etnicznie, oraz obecnej sytuacji w Syrii. Stałym elementem tego typu szkoleń (lub podstawą w przypadku sił 'policyjnych' – Asayish) są też szkolenia dotyczące równouprawnienia płci.

Cywilne Siły Samoobrony są osobną formacją od struktur wojskowych YPG i YPJ, oraz policyjnej Asayish. Sam fakt szkoleń, angażujących i dozbrajających, zamieszkujących Rodżawę mniejszości Arabską i inne (w szkoleniach brała udział nawet lokalna diaspora Czeczeńska) jest jednym z wielu dowodów podważających wiarygodność Tureckich zarzutów dyskryminacji czy wręcz czystek etnicznych wobec mniejszości w tym regionie. Efrîn jest kantonem wysuniętym najdalej na zachód Rodżawy, obecnie oddzielonym od pozostałych dwóch terenami kontrolowanymi przez Al-Nusrę i ISIS.

Na bazie Hawar News

Related posts

Leave a Comment